Küttekaablid

Küttekaablid – Globaalse ettevõttena pakub Eltherm GmbH laias valikus küttekaableid ja isereguleeruvaid küttekaableid erinevateks tööstuslikeks lahendusteks. Enamikul juhtudel on need tegelikult külmumise vältimiseks või temperatuuri säilitamiseks.  Küttekaabli erinevate omaduste ning kihtide tõttu suudame katta kuni 900 °C* temperatuuri .

Milline isolatsioon katab millise temperatuurivahemiku?

  • FEP ( Fluorinated Ethylene P ropylene ) kuni 200 °C
  • PFA / PTFE ( P er fluoroalkoxy lkane / P Oly t etra fluor e thylen ) kuni 260 ° C 
  • E-klaas (E-klaaskiud) kuni 450 °C
  • Kvartsklaas (kvartsklaaskiud) kuni 900 °C*

*Kõrge temperatuuriga lahenduste puhul tuleks tehase inseneeridega konsulteerida.

Kuidas küttekaabel töötab?

Soojus tekitatakse elektrivoolul läbi spetsiaalselt kohandatud, suure elektritakistusega juhtiva materjali, mis seejärel soojendatakse. Ohmi seaduse kohaselt sõltub soojustõhusus takistuse tasemest (sõltub materjali eritakistusest, selle ristlõikest ja pikkusest), samuti elektrivoolu voolust ja seega kasutatavast pingest. Elektrivoolu vool ei tohi olla nii suur, et saavutatakse juhi materjali sulamistemperatuur või isolatsioonikandja piirtemperatuur. Väljundvõimsuse reguleerimiseks saab mitut takistust ühendada paralleelselt või järjestikku.

Konstantse võimsusega küttekaablid takistustraadiga

  • Ühe otsaga toitesisend
  • Saab rullilt ära lõigata
  • Püsiv väljundvõimsus meetri kohta
  • Kõrge kemikaalikindlus (ELP-PFA ja ELP-FEP)
  • UV-vastupidavus (ELP-PFA ja ELP-FEP)

Konstantse võimsusega küttekaabel paralleeltakistusjuhtmetega, jadaküttekaabel või soojenduslint?

Paralleelne soojuskaabel

Paralleelsed konstantse võimsusega küttekaablid takistusjuhtmega (näiteks ELP/Si) koosnevad kahest toitejuhist, mis on põimitud esimesse isolatsiooni. Ümber mähitud küttejuhtmega, mis on ümbritsetud teise isolatsiooniga. Vastav kaitsepunutis ja väliskest tagavad maksimaalse ohutuse. Näiteks: Tüüpilised rakendused on toiduainetööstus erinevate torude, anumate või ventiilide soojendamiseks külmumise vältimiseks või temperatuuri säilitamiseks. Vajalik nimivõimsus arvutatakse erinevate spetsifikatsioonide alusel, nagu toitepinge, minimaalne ja maksimaalne ümbritseva õhu temperatuur ning säilitustemperatuur.

Püsitakistus küttekaabel

Püsitakistus küttekaableid on võimalik pikkusega lõigata (nt ELKM-AG-L). Seda tüüpi soojuskaabli konstruktsioon põhineb keerdunud või spiraalselt mähitud soojusjuhil, mis on kaetud isolatsiooniga. Selle isolatsiooni peale on kaitsev punutis (nt ELKM-AE). Kõrgema mehaanilise kaitse tagamiseks on saadaval lisaväliskihiga variandid (nt ELKM AG-L).

Soojenduslindid

Soojenduslinte kasutatakse peamiselt rakendustes, mis nõuavad suurt paindlikkust ja väljundvõimsust. Disain on sarnane püsitakistuskaablile, selle erinevusega, et need on paigutatud kahekordselt lisaisolatsiooni sisse ja suudavad seetõttu pakkuda ka suuremat võimsust. Tänu oma disainile on küttelindid vastupidavamad ja paremini kaitstud, olles samal ajal eriti paindlikud. Neid kasutatakse sageli paakide ja anumate soojendamiseks.

Üldiselt käitatakse iga küttekaablit ja küttelint sobiva mõõte- ja juhtimistehnoloogiaga . Alternatiivina ilma temperatuuri reguleerimiseta saame pakkuda ka erinevaid isereguleeruvaid küttekaableid. Soojuslindi sisekujundusIllustratsioon torul kasutatud kuumutuslindist

Title

Go to Top